تبلیغات
دانلودِستان - دانلود جستجو گر اوپرا
دانلودِستان

دانلود جستجو گر اوپرا

شنبه 10 دی 1390

1
مدتی است كه بازار رقابت مرورگرهای اینترنتی داغ شده است و رقابت سختی بین آنها در گرفته است . یكی از بزرگترین فواید این رقابت در اختیار قرار گرفتن امكانات جدیدتر برای كاربران است . در واقع روز به روز كمپانی های این مرورگر ها سعی می كنند تا با افزایش قابلیت ها و خدمات خود كاربران را به سمت خود جلب كنند
.....

برای دانلود به ادامه ی مطلب مراجعه كنید.

برای دانلود روی لینك زیر كلیك كنین.

dl

پسورد فایل:www.freedownlooad.mihanblog.comopraaa.a.a.a.a.


بدون شك مدتهاست كه بازار مرورگر های اینترنتی بدست فایرفاكس ( موزیلا) افتاده است و این مرورگر توانسته است كه محبوبیت بسیار بالایی را در میان كاربران حرفه ای پیدا كند . هر چند كه هنوز هم كاربران مبتدی استفاده از IE را ترجیح می دهند . با این حال به نظر می رسد كه فایر فاكس امروز تبدیل به یك غول در این زمینه شده است . به جرات می توان از مرورگر اپرا به عنوان اولین مرورگری یاد كرد كه قابلیت Tab و باز شدن چندین صفحه اینترنتی را در یك صفحه مطرح كرد و به آن جامه عمل پوشانید . اپرا در ابتدا هواداران زیادی را به سمت خود جلب كرد ، اما بدلیل نواقصی كه در اجرای صحیح برخی از صفحات وب با آن وجود داشت به نوعی نتوانست محبوبیت خود را حفظ كند . به این صورت بود كه IE هر چند كه توانایی های كمتری از اپرا داشت ، اما محبوبیت بیشتری را داشت . اپرا حتی در آن زمان به یك مركز دانلود بسیار قوی نیز مجهز بود . بعد از مدتی فایر فاكس با یك شروع قدرتمند به میان ما آمد و تمامی قابلیت های اپرا را با تمامی خوش دستی های IE با هم تركیب كرد و مرورگر جدیدی را به بازار ارائه كرد . فایر فاكس با توانایی های زیادی آمد و از همه مهمتر رایگان نیز بود . مدت زمان زیادی است كه فایر فاكس در صدر قرار دارد و همكاری های ادامه دار آن با گوگل نشان دهنده قدرت و توانایی ها و همچنین محبوبیت این نرم افزار است . بسیاری فكر می كردند كه هفتمین نسخه از IE یك انقلاب در این رقابت ها باشد اما IE نسخه 7 نیز تنها توانسته بود قابلیت Tab را به این مجموعه اضافه كند و سایر پیشرفت های آن چنگی به دل نمی زد . IE نسخه 7 همچنان خوش دست بود اما در بارگذاری صفحات همچنان كند و ضعف پذیر و وابسته به ویندوز بود . از همه مهمتر این نرم افزار ارتباط مستقیمی با ویندوز داشت و كاربرانی كه از ویندوز های غیر اصلی استفاده می كردند قادر به استفاده از این نرم افزار نبودند . انتشار Toolbar سایت Yahoo! نیز با قابلیت نصب بر روی IE و اضافه كردن Tab به آن نشان دهنده نیاز كاربران به Tab بود . در این میان همچنان نرم افزار فایرفاكس و سایر نرم افزار های رایگان و ساده مانند Maxthon در صدر بودند . اما توپ همیشه در یك زمین نمی ماند . این بار اپرا به میدان آمد و بعد از حدود یكسالی كه آنچنان در دید نبود و تنها فعالیت های خود را بر روی سیستم عامل های موبایل معطوف كرده بود ، مجددا به صفحه های كاری كاربران بازگشت . نهمین نسخه از نرم افزار اپرا با قابلیت ها و شگفتی های فراوانی منتشر شد و تعجب همگان را بر انگیخت . اكنون به جرات می توان گفت كه اپرا در حال حاضر موفق تر از فایرفاكس است و مطمئنا آینده خوبی را از آن خود خواهد كرد . اپرا به یكبار تغییرات شگرفی كرده است كه در این مقاله سعی داریم به آن بپردازیم .

BitTorrent Client : یكی از جدیدتری قابلیت های اپرا BitTorrent Client می باشد كه تاكنون در هیچ یك از نرم افزار های مرورگر دیده نشده بود . در واقع نهمین نسخه اپرا مجهز به موتور BitTorrent می باشد . همانگونه كه می دانید BitTorrent یكی از بزرگترین مجموعه های دانلود و به اشتراك گذاشتن فایل در دنیا تحت یك فرمت خاص با همین نام می باشد . در این روش می توانید هر آنچه را كه خواهان دانلود آن هستید جستجو كنید . یكی از مزایای جستجو با اپرا در این نوع شبكه ها ، محافظت از امنیت شما می باشد . تجربه نشان داده است كه این شبكه ها معمولا امن نیستند و خطرات حملات جاسوسی و ویروسی در آنها بسیار زیاد می باشد . همچنین اپرا در این زمینه شامل فیلتر نمی شود و براحتی از آن عبور می كند . هر چند در گذشته برای فایرفاكس نیز اضافه شونده برای این موضوع ارائه شده بود اما به هیچ وجه قدرت و امكانات ارائه شده در اپرا با آنها قابل مقایسه نیست . اپرا همچنین در نسخه جدید خود قابلیت جستجو چند منظوره در سایت ها و بانك های مختلف مشهور اطلاعاتی را میسر كرده است . شما می توانید موتور مورد استفاده برای جستجوی خود را انتخاب كرده و از آن استفاده كنید . همچنین می توانید در سایت اینترنتی آمازون به مقایسه قیمت ها با یكدیگر بپردازید . به عنوان مثال جنس مورد نظر خود را از طریق اپرا جستجو كنید و در صورت موجود بودن اطلاعاتی در این زمینه ، نرم افزار قیمت محصول درخواستی شما را با سایر محصولات مشابه مقایسه می كند .
: توسط این قابلیت می توانید تبلیغات خاصی را محدود كنید . توسط این قابلیت و با یك راست كلیك ساده می توانید مشخص كنید كه دوست ندارید تبلیغی در یك موقعیت خاص مشاهده كنید . این قابلیت با سرعت باور نكردنی خود شما را مجذوب می كند . فایر فاكس از این نظر نیز قابلیت پیش ساخته نداشت و باید برای این منظور یك اضافه شونده ( توسعه دهنده ) جدید بر روی آن نصب می كردید .

Thumbnail Preview : یكی دیگر از قابلیت های بسیار زیبا و در برخی از موارد كار آمد اپرا دیدن تصویر كلی از سایت با نگه داشتن موس بر روی تب ان سایت است . بدین صورت كه زمانی كه شما چندین تب را برای بارگذاری چندین سایت و صفحه باز كردید می توانید با نگه داشتن موس بر روی تب دلخواه ، یك عكس كلی و همچنین اطلاعاتی در مورد صفحه مورد نظر خود بدست آورید . این قابلیت در فایرفاكس توسط یك اضافه شونده با نام Viamatic foXpose انجام شدنی بود و شاید این قابلیت در فایر فاكس باتكنیك تر پیاده شده بود . البته باید در نظر داشته باشیم كه این قابلیت بصورت پیش فرض در فایر فاكس وجود نداشت و با نصب اضافه شونده ها می توان به آن دست یافت .

Transfer Manager : قابلیتی همانند Download Manager در فایر فاكس است . با این تفاوت كه این قسمت بسیار كاربردی تر و با توان بهتری ساخته و پرداحته شده است . این قسمت همچنین در بالابردن سرعت دانلود و دریافت فایل تاثیر بسزایی دارد .

Fast Forward : از جمله قابلیت های بسیار قدرتمند و پركاربرد اضافه شده در اپرا می باشد . توسط این قابلیت قادر خواهید بود تا صفحات دلخواه بازدید شده را به سرعت مورد بازبینی قرار دهید . این قابلیت در جستجو ها و استفاده های چندین صفحه ای كاربرد فراوانی را دارد .

Notes : یكی از فوق العاده ترین و به نظر پركاربردترین قابلیت های اضافه شده به این نسخه كه طرفداران بسیاری را نیز مطمئنا دارد امكان نوشتن و یادداشت برداری در قسمت های مختلفی از نرم افزار است . شاید بارها برایتان پیش آمده باشد كه در هنگام بازبینی صفحات احتیاج به نگهداری یك آدرس و یا یك متن داشته باشید . این قابلیت در این زمینه كمك بسزایی یه شما می كند و شما می توانید با استفاده از آن یادداشت هایی را در اپرا نگهداری كنید و آنها را مدیریت كنید و بین آنها به جستجو بپردازید .

Sessions : نرم افزار اپرا به خوبی قابلیت نگهداری حافظه را دارد . بدین معنا كه در صورتی كه اپرا را ببنید و با توجه به تنظیماتی كه می توانید انجام دهید ، اپرا مجددا صفحه های قبلی را برای شما باز می كند . این قابلیت در فایر فاكس بدون نصب اضافه شونده ( توسعه دهنده ) بخوبی مقدور نبود و به طور كلی فایر فاكس در این زمینه بسیار ضعیف عمل كرده است .

سرعت و میزان استفاده از رم : بدون شك شاید سازندگان اپرا خلاقیت نو به دنیای مرورگر ها عرضه كرده اند . میزان استفاده از رم در اپرا با توجه به امكانات بیشتر آن بدون هیچ اضافه شونده ای ، كمتر از فایرفاكس است !‌ میزان استفاده از رم با 28 تب باز با هر دو نرم افزار مشاهده می كنید . و مشاهده می شود كه اپرا میزان كمتری از حافظه را مشغول خود می كند .
نوآوری ها : اپرا به همراه خود نوآوری های را نیز داشته است . از جمله اینكه زمانیكه شما در Address Bar كلیك می كنید با یك لیست كشویی مواجه می شوید كه می توانید در آنها به جستجو خاص در سایت مورد نظر بپردازید . همچنین می توانید به سایت باز شده امتیاز بدهید و آن را به سرعت در لیست سایت های محبوب خود وارد كنید و براحتی از این لیست ها نیز پشتیبان بگیرید . همچنین در اپرا صفحه جدید برای كلیه لینك های باز شده اختصاص داده شده است كه توسط آن می توانید كلیه لینك های را كه باز كردید ( خواسته و یا ناخواسته به آن هدایت شده اید ) را مشاهده كنید و حتی آنها را مدیریت كنید . همچنین در زمانی كه Tab های مختلفی باز می باشد می توانید سایت خاصی را ( تب خاصی را ) تنها با انتخاب از یك لیست كشویی انتخاب و به سرعت به آن منتقل شوید . همچنین اپرا انتخاب های جدیدی را نسبت به یك كلمه انتخاب شده در متن در اختیار شما قرار می دهد . بدین معنا كه با انتخاب یك كلمه و راست كلیك بر روی آن می توانید علاوه بر انجام فعالیت هایی كه از پیش نیز در این نرم افزار و سایر نرم افزار ها وجود داشت ، آن را در دایره المعارف جستجو و یا معنی آن را از دیكشنری درخواست كنید .
Widgets : این قابلیت كه به تازگی و در این نسخه به نرم افزار اضافه شده است ، قابلیت بسیار جالبی است كه نشان می دهد روزهای بهتری در انتظار آینده اپرا است . این قسمت نمونه تكمیل شده ای از extension های فایرفاكس می باشد . در این قسمت برنامه نویسان ( نه چندان حرفه ای ! ) هم می توانند برای این نرم افزار پكیج های جدید تولید و ارائه و آنها را برای این نرم افزار ارائه كنند . از نمونه های نرم افزار های ارائه شده می تواند به RSS خوان های بسیار زیبا و فوق العاده جذاب مانند RSS Reader سایت Cnet اشاره كرد كه توسط آن می توانید در جریان جدیدترین خبر های دنیای كامپیوتر قرار بگیرید . همچنین می توانید از سایر امكانات تزئینی مانند انواع ساعت ، نشان دهنده های عكس و غیره بهره مند شوید . این قابلیت مطمئنا می توانید آینده بسیار خوبی را برای كاربران فراهم سازد .

سایر قابلیت ها : از جمله سایر قابلیت های اپرا می توان به یك برنامه مدیریت ایمیل و پست های الكترونیك و همچنین قسمتی بسیار قدرتمند جهت بازبینی و مطالعه RSS های سایر سایت ها اشاره كرد . این نرم افزار در باز كردن صفحات وب نیز بسیار سریع تر از سایر مرورگر ها عمل می كند و ابتدا بعد از بارگذاری متن یك سایت عكس های آن را به مرور زمان باز می كند . همچنین عكس ها در ابتدا به صورت نچندان واضحی ظاهر شده و بعد از گذشت زمان به سرعت به عكس های با كسفیت تبدیل می شوند .

جمع بندی : هر چند كه فایرفاكس در نوع خود یك مرورگر بی نظیر است و بسیار كاربر پسند است ، با این حال اپرا قابلیت های جدید و كاربردی تری را عرضه كرده كه مطمئنا ارزش دل كندن از فایرفاكس را تا حداقل انتشار نسخه اینده فایرفاكس دارد . امتحان كردن این مرورگر را به شما توصیه می كنیم .
تبلیغات

  فروشگاه ساز رایگان فایل

  فروشگاه ساز رایگان فایل
  حتما آیدی خودتون رو جهت ارتباط با شما واردکنید

فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

آرشیو

نویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

  امتیاز شما به این وبلاگ چند است؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

برنامه های کاربردی